130.2:
LUXUSNÍ PERO

"Přichází z budoucnosti a mluví jasně a stručně."

Ideální místo pro úchop, víčko, které nemůžete ztratit, dobrá hmotnost a vyvážení, čistý a funkční design. Všechny tyhle běžné neduhy klasických plnících per jsme se snažili vyřešit v jednom luxusním peru: Kayu 130. Rovný a hladký tvar bez hran v zavřeném i otevřeném stavu, výsuvný hrot fixovaný pomocí magnetického víčka a patentovaná titanovo-hliníková konstrukce. To všechno dělá pera z Kayu 130 jedinečný nástroj pro běžné psaní i náročnější projekty.

Patentované kouzlo jednoduchosti

Nešroubujte, nemačkejte, prostě jen zatáhněte. Patentovaný systém magnetického otevírání vás bude zaručeně bavit. Sejmete víčko a nasadíte jej z druhé strany pera. Víčko vysune hrot a drží jej v psací pozici. Zavírání je stejně jednoduché jako otevírání. Prostě maximální efektivita a žádné blbosti navíc.

Materiály, co přežijí vše

Existuje moderní pero na celý život? Tělo Kayu 130 vyrábíme z titanu. Je lehoučký a přitom tvrdý jako nerezová ocel. Pomocí nejmodernějších technologií jej necháváme povlakovat do různých odstínů. Tahle kombinace téměř nestárne a neopotřebovává se ani při méně vlídném zacházení.

Celé z kovu a přesto lehké

Nebudete věřit, že je celá kovová. Přesto váží toto titanové pero jen 25,5 gramu. To ji stále řadí mezi lehčí plnicí pera. Díky minimalistickému víčku, které se při psaní umisťuje na zadní konec pera, ani nepoznáte, že tam je. Přitom ho nikdy neztratíte.

Spona není jediné řešení

Schází vám na Kayu 130 spona? Ano, domníváme se totiž, že v náprsní kapse už pero nosí minimum lidí. A pokud máte obavu, že vám bude pero padat ze stolu nebojte. Díky vychýlenému těžišti se jednoduše nekutálí. Tak.

Ničím neomezený úchop

Držte jej, kde potřebujete, protože vám to umožní. Kayu 130 jsme totiž vymysleli tak, abyste měli pořád stejný tvar úchopu, nehledě na tom, jestli držíte pero dole z hrotu nebo výše na těle. Jestli je zavřené nebo otevřené. Sami víte nejlépe, jak se vám pero drží nejkomfortněji.

O hrot se můžete opřít

Hrot je vždy srdcem pera. Proto i u 130 používáme výhradně vysoce kvalitní hroty od německých výrobců. Na výběr je nepřeberné množství variant tloušťky hrotu, materiálu a povrchových úprav. Vybrat si můžete i plnění: bombičkami nebo konvertorem.

GALERIE


IHNED K ODESLÁNÍ

DETAILY

Zavřená délka130 mm

Třináctka a jedenáctka se zdají v psaní magická čísla. 13 cm, tedy 130 mm, nám vyšlo jako ideální délka pera.

Otevřená délka
148 mm

Otevřenou délku měříme včetně hrotu, může se lišit o jednotky milimetrů v závislosti na zvoleném hrotu

Průměr úchopu
11,2 mm

Průměr úchopu je u Stotřicítky všude stejný, pro maximální komfort a psaní bez jakýchkoliv omezení.

Hmotnost
±  25,5 g

Pero bez provozních náplní váží něco přes 25 gramů, což je váha, která je u plnicích per běžná, ale uspokojí i milovníky těžších per.

Plnění

U všech per Kayu 130 si můžete vybrat, jestli chcete plnit pero bombičkami nebo nasávat inkoust z kalamáře konvertorem.

Hroty

Používáme velmi kvalitní hroty od německých výrobců v základních tloušťkách stopy F, M a B a povrchových úpravách ocel, pozlacená ocel a ryzí zlato. Možností je ale mnohem více.

Gravírování

Pero jsme schopni za příplatek 380 Kč opatřit monogramem či textem dle vašich požadavků, Nejčastěji jej umisťujeme k hornímu okraji pera. Ale můžeme ho umístit prakticky kamkoliv.

Speciální úpravy

Pokud chcete pero speciálního tvaru, jiné délky nebo třeba opatřené ruční rytinou, rádi Vám vyhovíme. Popusťte uzdu svojí fantazii.