EGINO 2.0:
DŘEVĚNÉ PERO

"Narozené v lese, vychované civilizací."

Tímto modelem jsme celý náš příběh výroby plnících per začali. Chtěli jsme přinést svěží vánek do zaběhnutých standardů. Nejnovější verze s inovativní konstrukcí z titanu, dřeva a mosazi, dělá Egino lehké, funkční a díky magnetickému zavírání také velmi návykové. V otevřeném stavu je pero hladké, což umožňuje úchop v libovolné výšce. Přitom je dobře vyvážené  a dlouho odolává zasychání. Také nemá sponu, ale zato má na víčku překrásnou frézovanou plošku proti kutálení.

Dřevo na každý dotek

Toto pero ze dřeva povrchujeme tvrdým voskovým olejem. Dřevo tak není uzavřené pod tlustou vrstvou laku a přitom je dostatečně chráněné. Pokaždé, když své Kayu vezmete do ruky, ucítíte dotek přírody.

Víčko bez starostí

Titanové víčko ze dvou přesně opracovaných kusů se dá při psaní nasadit na opačnou stranu pera a díky magnetu ukrytému uvnitř těla zde drží. Sice to změní vyvážení pera, ale někdo to má prostě rád. Díky vyfrézované plošce se nebude kutálet ani na nerovném stole.

Návykové magnetické zavírání

Mosazná vložka uvnitř dřevěného pera zajišťuje, že je Egino i přes svůj subtilní dojem velice pevné. Díky magnetickému zavírání je používání Kayu skvělý zážitek. Jen zatáhnete pro otevření a s kliknutím zase zavřete.

Držte ho, kde potřebujete

Úchop pera přesně navazuje na dřevěné tělo, takže je přechod mezi materiály sotva znatelný. Přesto, že je grip titanový, je na dotek velmi příjemný dělá pero dobře ovladatelným.

O hrot se můžete opřít

Hrot je srdcem každého pera. Proto používáme vysoce kvalitní hroty od německých výrobců. Na výběr je nepřeberné množství variant tloušťky hrotu nebo povrchových úprav. Vybrat si můžete i plnění: bombičkami nebo konvertorem.

GALERIE

IHNED K ODESLÁNÍ

DETAILY


Zavřená délka139 mm

Protože se jedná převážně o ruční výrobu, může se o něco málo lišit.

Otevřená délka
129 mm

Otevřenou délku měříme včetně hrotu, prostor pro úchop je 30 mm. 

Průměr úchopu
10,9 mm

Průměr úchopu měříme v místě, kde se potkává dřevěné tělo s kovových úchopem.

Suchá hmotnost
±  17 g

Pero bez provozních náplní a víčka váží pouze okolo skvělých 17 g, S víčkem 30,5 g.

Plnění

U všech per Kayu Egino si můžete vybrat, jestli chcete plnit pero bombičkami nebo nasávat inkoust z kalamáře konvertorem.

Hroty

Používáme velmi kvalitní hroty od německých výrobců v základních tloušťkách stopy F, M a B a povrchových úpravách ocel, pozlacená ocel a ryzí zlato. Možností je však mnohem více.

Gravírování

Pero jsme schopni za příplatek 380 Kč opatřit monogramem či textem dle vašich požadavků, Nejčastěji jej umisťujeme na sponu pera.

Speciální úpravy

Pokud chcete pero speciálního tvaru, jiné délky nebo třeba opatřené ruční rytinou, rádi Vám vyhovíme. Popusťte uzdu svojí fantazii.