O KAYU


MICHAL KLAŠKA

RUČNÍ VÝROBA PER

"Vyrábím pera a miluju to. Trvalo více než tři a půl roku, než se podařilo vše doladit do současné fáze a než se z humanitně založené kancelářské myši stal řemeslník. A zpětně mě pořád udivuje, jak moc se s Kayu vyvíjím i já sám. Pera jsou v současné chvíli můj život a je to krásný."


ANDREA KLAŠKOVÁ

GRAFIKA A DTP

"Mojí hlavní náplní je vizuální stránka Kayu a taky se starám o výrobu obalů, tiskovin a dalších neviditelných věcí okolo. Mimo Kayu se bavím s naší dcerou, zahradničením ..." 


JAN VACL

KOVOVÝROBA, CNC OBRÁBĚNÍ A PROGRAMOVÁNÍNa přelomu roku 2012 a 2013 jsem se rozhodl že opustím kancelářské povolání a stanu se výrobcem plnicích per.


V tomto roce vstoupila do života moje nastávající žena, parťačka a velká opora, Andrejka.


V květnu roku 2015, po téměř třech letech vývoje, učení se řemeslu a ladění veškerých procesů jsem mohl zcela opustit původní povolání a vsadit vše na jednu kartu, Kayu.


Koncem léta tohoto roku jsme získali naši první opravdu velkou zakázku pro Volkswagen Slovakia v objemu více než 100 ks per.

Později v říjnu jsme se zúčastnili svého prvního ročníku elitní výstavy designu v ČR Designblok a hned získali nominaci na nejlepší nový výrobek onoho ročníku. Vítezství jsme sice nezískali, ale dostat se mezi tři nejlepší bylo velmi příjemné.


Po více než dvou letech usilovné práce v dílně jsme se na chvíli ponořili do vývoje a vymysleli nové pero Kayu 130.


Spojili jsme síly s Honzou Vaclem, nadšencem do maloseriové kovovýroby z IndividualCZ, abychom spolu mohli začít produkovat opravdu kvalitní série per Kayu 130.

Zároveň jsme v tomto roce uvedli na trh třetí typ pera, Kayu Kuka. Tohle jednoduché namáčecí pero je směřováno zejména na umělce, kteří kresbu či krasopísmo milují.

Dosáhli jsme hranice 500 ks ručně vyrobených per.


Podařilo se nám úspěšně dotáhnout do konce patentové řízení na naše Kayu 130 a získali český patent č. 307915.


Byli jsme osloveni společností Centropen, legendou v oblasti psacích potřeb, abychom pro ně redesignovali jeden z produktů. Projekt byl úspěšně dokončen předáním dokumentace a modelů k dalšímu vývoji.

Vyvinuli jsme druhou generaci pera Kayu 130, které je vyrobené z titanu a leteckého hliníku.


Připravujeme druhé vývojové verze per Egino a Kuka, které budou nabízet nový komfort a vylepšenou uživatelnost.

Vyvíjíme dva nové produkty, přelomovou verzatilku a také systém pro plnění fix a značkovačů, který by mohl přinést revoluci do recyklace.