Stromová Bytost

Skladem

Starý strouchnivělý, ale né mrtvý strom se zkroucenými pahýly a smutným pohledem na mě z dálky mával. Sedla jsem si k němu do trávy a nechala se prostoupit jeho moudrou a klidnou přítomností, také přítomností všech okolních rostlin, i těch nejnepatrnějších rostlinek a mezi nimi zabydlených živočichů. Všichni se ke mně snažili promlouvat zapomenutým jazykem, kterým, jak se ukázalo, umím přirozeně plynule hovořit. Po dnech strávených v izolaci, vyniklo sdělení, které bylo dlouho přehlíženo... Veronika Vlková (autorka)

Set obsahuje:

- Hotový poster nebo Nevyplněný Typoster (A3)

- Pohlednici (A6) s originálním posterem, která zároveň může sloužit jako vzor pro vyplňování

- Procvičovací stránku (A6), která je výsekem posteru 1:1 a slouží k rozepsání před samotným vyplňovaním Typosteru

- Krátké slovo o plakátu, autorovi a kontakt na něj (A6)

- Stručný, ilustrovaný návod (A6) 

Zvolte si variantu:

220,00 Kč
Please select variants first

Co jsou to Typostery?

Typostery jsou inovativní cvičebnice rukopisu, se kterými promrskáte ruku, odpočinete si a ještě vytvoříte krásné dílo hodné pověšení na zeď. Prostě svým perem vykreslete plakát dle předlohy nebo zapojte vlastní kreativitu. Narozdíl od omalovánek zde vyplňujete linie, obrysy a opakující se tvary. Jak to pojmete, je jen na vás.

Že se vám nechce nic vyplňovat? Tak si kupte hotový plakát, ke kterému dostanete malý practice sheet. A když vás to chytne, můžete sáhnout po Typosteru.

Jak fungují Typostery?

Opakovaným pohybem ruky kopírujícím předtištěné tvary a kombinace dochází, za předpokladu správného držení těla a psacího nástroje, k tříbení úpravy psaného i kresleného projevu. A navíc je to sranda! Trénink rukopisu je asi tou nejdůležitější součástí Typosterů. Pro dokonalý zážitek jsme zvolili papír Olin, Smooth Cream 200 g.

Víc než omalovánky

Chceme pomoci kultivovat českou kulturu psaní. Chceme lidem přinášet radost, chceme podporovat mladé autory. Taky chceme, aby měly věci dlohodobé využití.

Relaxace

Opakující se pohyby často v našem mozku navozují stav vypnutí mysli a v případě Typosterů relaxace. Pokud vám nejde jen tak si sednout, koukat do prázdna a ztišit mozek, zkuste Typostery. Probudíte se, až vám dojde papír.

Podpora umění: Propojujeme umělce s lidmi.

U každého posteru najdete informaci o plakátu a jeho autorovi včetně kontaktu. Líbí sevám práce nějakého autora? Tak se mu ozvěte a třeba nastartujete nějakou novou plodnou spolupráci.

Přesah

Co s klasickou písankou, když je vypsaná? Když dokončíte Typoster, tak máte v ruce krásný designový plakát který stojí za to si pověsit na zeď nebo někomu darovat a autorem jste vy!

Uvědomění a změna

Snažíme se, aby každý z posterů nesl nějakou důležitou myšlenku nebo pracoval s aktuálním tématem. Třeba při vyplňování přijdete na nějaký nový pohled, který spustí změnu ve vás i ve vašem okolí.