PODĚKOVÁNÍ

Na projektu Kayu se přímo i nepřímo podílelo mnoho lidí i firem,
kterým bychom chtěli i touto cestou poděkovat.

ANDREJCE KLAŠKOVÉ

za neutuchající podporu i konstruktivní kritiku, která mě leckdy málem zabila, ale vždycky posunula vývoj o hodně dál. A taky dík za trpělivost, se kterou snášela moje nekonečné zírání do prázdna, když jsem přemýšlel nad technickým řešením mnoha detailů.


MÁMĚ, TÁTOVI A BRÁŠKOVI

za podporu i praktickou pomoc při vývoji per a dalších věcí s nimi spojených, i přesto, že nebyli a možná stále nejsou úplně přesvědčeni o tom, že to všechno bude fungovat.


HONZOVI VACLOVI

z Individual CZ, se kterým jsme začali spolupracovat okolo rou 2017 a stal se nepostradatelnou
kosntruktérsky-výrobní jednotkou našeho týmu, která ochotně řeší i ty nejpřitroublejší nápady.

KAMARÁDŮM VĚŘÍCÍM,

kterým se to celé líbilo a kteří často řekli, že si Kayu koupí, až bude hotové. Také díky nim jsem i já uvěřil, že ten nápad není úplně mimo a má cenu se mu věnovat víc než obyčejnému koníčku.


KAMARÁDŮM NEVĚŘÍCÍM,

díky kterým jsem i v situacích na první pohled neřešitelných zatnul zuby a pracoval dál. Přece bych jim po tolika vizionářských řečech nemohl oznámit, že měli pravdu a já jsem to vzdal.


A dál speciálně děkuju:

PETRU KAMENÍKOVI

kamarádovi, spoluautorovi Brněnského orloje a zakladateli PUXdesignu, jenž se mnou strávil několik opravdu dlouhých večerů při designování pera a jeho částí a jenž mě zasvětil do práce v designérských softwarech.


ONDROVI STRAKOVI

profesionálnímu fotografovi, který od prvních momentů tohoto projektu, kdykoliv má čas, fotí Kayu, aniž by po mně chtěl nějaký honorář. A tak dostal aspoň hodně per.


PAVLU MICHLÍKOVI A HONZOVI ADÁMKOVI

Pavlíkovi za to, že bez nároku na honorář rozchodil náš první web, protože dle jeho slov "má slabost pro začínající podnikatele". A Honzíkovi za proaktivní pomoc se základními nástroji emarketingu.


MARKU SATTLEROVI A BENJAMINU HIRTOVI

Můj spolužák z gymplu Marek mi pomohl překonat jazykovou bariéru a horečnatě do němčiny překládal moje první maily pro Benjamina ze společnosti Schmidt, se kterým jsme se nakonec domluvili na zásilce součástek a nyní už spolu komunikujeme přímo.


SONI KREJČOVÉ

Další spolužačce z gymplu, která se postarala o super překlady tiskovin do Angličtiny.


SPOLEČNOSTI MCAE

Za nenahraditelnou pomoc při prototypování pera a jednotlivých dílů. Zejména pak Aleši Juránkovi za souhlas s tím, že jsem vůbec mohl v prostorách firmy realizovat svoje představy, Jiřímu Vyvlečkovi, který trpělivě tisknul na 3D tiskárně moje neustále měnící se modely a v neposlední řadě Martinu Květkovskému a Jirkovi Svobodovi, bez kterých bych neodlil ani ťuk. 


RICHARDU ŠVANDOVI A JIŘÍMU ŠVESTKOVI

ze společnosti Oerlikov Balzers, kteří zrealizovali první testovací povlaky na našich perach Kayu 130 a kteří mě svým přístupem "Kayždý zákazník je důležitý" nenechali ve štychu.

MIKOVI A LINDĚ

z amerického webu Indy Pen Dance, kteří mi v létě 2013 poslali první hroty do plnicích per přesto, že do Česka oficiálně nic neprodávali. A k tomu ještě připojili krásný ručně psaný vzkaz s výzvou, abych vydržel. Jak to jen všechno věděli? 


JANU KRATOCHVÍLOVI A JIŘÍMU JANOTOVI

ze společností PZK Brno a Unimagnet, kteří na počátku vyhověli mým velmi nestandardním požadavkům při výrobě magnetů na míru.


MARTINU KAŠÍKOVI

ze společností Paulín, který mi doporučil vhodný produkt pro finální povrchovou úpravu dřevěných částí na perech.


MILANU PETRLOVI

Mistru zlatníkovi, který mi kromě výroby zásnubního a snubních prstenů nezištně radil s technickými detaily a povrchovou úpravou některých dílů. A také za překrásné rytiny, které na přání klientů vytváří na jejich pera.


EVĚ KVASNIČKOVÉ

ze společnosti Building plast. I když jejich produktů v současnosti nevyužívám, mohu upřímně říci, že zřejmě byla nejochotnější osobou, se kterou jsem kdy něco řešil, přestože věděla, že firmě nepřinesu téměř žádný zisk.


PETROVI LITOMYSKÉMU

za to, že má snad jako jediný v republice obrovský výběr různých trubek a tyčí všech možných velikostí a rychle je posílá po celé ČR.


Díky ještě jednou všem, těm v tomto seznamu i mimo něj. Bez vás bych to nezvládl.